O organizéri na plienky a sebavedomí

Ahojte maminky,

dnes si zaspomínam sa na prvé návštevy detskej doktorky s mojím bábätkom, ktoré trpelo kolikami. Vždy som sa príšerne bála, že mi dcéra začne na verejnosti plakať. Mala som šialený strach, že ju nebudem vedieť utíšiť a celý svet ma bude kvôli jej náreku považovať za neschopnú a pološialenú matku. V mojej taške nechýbali rôzne hrkalky a hračky, ktoré mali pri reve z kočíka slúžiť ako prvá pomoc :-). Preto som na povinné prehliadky chodila na minútu presne a čo najrýchlejšie z tadiaľ utekala domov. Je jasné, že vysedávať v čakárni s malým dieťatkom nie je najzdravšie. S kruhmi pod očami a mastnými vlasmi som tam navyše každú minútu prichádzala o kúsok sebavedomia.

Verte mi, aj unavená matka si v čakárni a v ambulancii u doktorky všíma okolitý svet a hlavne okolité mamičky. Doteraz presne viem, ako vyzerala farebná látková plienka a organizér, z ktorého jedna spolučakajúca plienočku vytiahla.

Ženy prisahám, ja som dovtedy nevedela, že existujú špeciálne organizéry na plienky. Samozrejme, hneď po tomto objave som si organizér zaobstarala.

Na stránke ČDM som našla milý obchodík s názvom Kulíšek, ktorý túto veľmi praktickú pomôcku ponúka.

V obchodíku Konko som zas vypátrala úžasný menší organizér na plienky s vílou. Ten s líštičkou je tiež super, vystužený ronofixom a novopastom, aby pekne držal tvar aj po opraní.

A našla som aj ďalšie krásne organizéry v obchodíkoch našich mamín. 

S odstupom času viem, že mamičky najlepšie chápu druhé mamičky s plačúcimi bábätkami. A určite v čakárni neriešia kruhy pod očami a mastné vlasy. Ak sa po pôrode cítite neisto, je to  spôsobené únavou a hormónmi.

Organizér na plienky mi nedvíha sebavedomie. Stal sa ale neoddeliteľnou súčasťou mojej mamičkovskej tašky. Prajem Vám krásne slnečné dni! 

Michaela 

Komentáre